Lista Achievementów w kategorii: Final Fantasy XV

A New Blademaster

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Dodaj komentarz

Chosen King

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Pokonałeś Ifrita na normalnym poziomie trudności.

Ifrit jest ostatnim z bossów do pokonania. Ważne, aby tę walkę grać na normalnym, a nie najłatwiejszym poziomie trudności – poziom możemy przestawić w opcjach na normalny dopiero w trakcie tej walki – nawet cała gra mogła być rozgrywana na EASY, wystarczy, że tutaj zmienimy to na NORMAL.
Pamiętajmy, że po napisach końcowych gra umożliwi nam wykonanie zapisu gry, z którego możemy skorzystać, aby powtórzyć walkę.

W pierwszej części walki, Ifrit przesiaduje na tronie. Wystarczy atakować go z doskoku “warp”-em i odskakiwać, robimy to do czasu gdy przeciwnik utraci wystarczająco dużo energii i opuści tron. W drugiej części walki przeciwnik przemieszcza się i jest osłaniany przez ogień. Musimy poczekać aż przybierze swoją standardową formę i wtedy zaatakować, stosujmy uniki i starajmy się zajść go od tyłu. Zaleca się wykorzystywanie ataków drużynowych, od tyłu. Gdy energia spadnie mu wystarczająco nisko, do poziomu poniżej 20%, wykańczamy Ifrita przytrzymując L2.

Ja osobiście wykorzystywałem do walki głównie WARP, co daje zwykle znieczulenie przed jego atakami, dodatkowo pomagali mi moi pomocnicy – ich ciosy specjalne są o tyle przydatne, że dają wytchnienie i też dodatkowo znieczulają nas przed atakami bossa

Dodaj komentarz

Nieśmiertelna fotobomba

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Uchwyciłeś Gentianę na zdjęciu.

Gentianę możemy uchwycić na zdjęciu, ale dopiero w rozdziale 5, to tutaj się pojawi po raz pierwszy. Prompto zrobi jej w trakcie naszej eksploracji przypadkowe zdjęcie, które musimy znaleźć/przejrzeć, gdy będziemy odpoczywali w obozowisku.
Zdjęcie Gentiany uchwycimy tylko pomiędzy 6 rano, a północą, czyli prawie zawsze ;). Pojawia się ona w Lucis, najczęściej w Duscae. Nie znajdziemy jej w Altissii, czy później w trakcie gry. Szansę na jej sfotografowanie zwiększymy podróżując przez długi czas bez odpoczynku. Gentiany nie można zobaczyć w świecie gry, pojawi się ona tylko na zdjęciu wykonanym przez Prompto.

Dodaj komentarz

Boska interwencja

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Przyzwałeś jednego z Sześciu po raz pierwszy.

W rozdziale 5 uczymy się jak przyzywać jednego z Sześciu, by pomagał nam przy walce. Przydaje się on szczególnie w wypadku dłuższych pojedynków, gdy wszyscy nasi kompani już polegli – to wtedy czasami otrzymamy ostatnią szansę i wskazówkę, by przytrzymać przycisk L2, co przyzwie wielkiego boga, który zniszczy naszych przeciwników. Spodziewajmy się takich sytuacji szczególnie pod koniec gry.
Pamiętajmy, że fabuła parokrotnie sama nas przywiedzie do wciśnięcia L2, bez czego nie będziemy mogli kontynuować przygody – takie sytuacje nie liczą się do przyznania trofeum. Musimy to zrobić w trakcie walki i nie przespać tego momentu.

Dodaj komentarz

Poczwórne zagrożenie

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Wyposażyłeś cztery sloty w broń.

Zaczynasz z 3 broniami w slotach. Wystarczy znaleźć lub zakupić kolejną, następnie wyposażyć ją wchodząc do opcji gry – zakładka “GEAR”.

Dodaj komentarz

Magiczny pracownik

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Po raz pierwszy utworzono czar.

Wciśnij PANEL DOTYKOWY i wybierz “ELEMANCY”, następnie wybierz pustą magiczną fiolkę “Magic Flask” i wybierz czar, którzy chcesz utworzyć. Wciśnięcie R1 lub L1 spowoduje zmianę siły czaru, następnie utwórzmy go wybierając “Craft”.

Black Mage – Czarny mag
Used magic for the first time. – Po raz pierwszy użyto magii.

Aby użyć magii, najpierw musimy utworzyć czar zgodnie z trofeum opisanym powyżej. Teraz wciskamy PANEL DOTYKOWY na padzie i wybieramy “GEAR” żeby umieścić czar w jednym ze slotów inwentarzowych. Od tej pory będzie dostępny podczas walki i wystarczy go użyć, aby trofeum zostało zaliczone.

Dodaj komentarz

Moje pierwsze polowanie

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Ukończono pierwsze polowanie.

Wystarczy:
– udać się do którejkolwiek restauracji,
– porozmawiać z właścicielem,
– wybrać opcję dialogową dotyczącą polowań,
– aktywować polowanie,
– ubić potwora,
– powrócić do zleceniodawcy,
– i zgarnąć trofeum…

Dodaj komentarz

Tylko się rozglądam

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Wykonano pierwszego zawieszenia się z wykorzystaniem mocy “warp”.

W czasie walki dostępne mamy punkty do których możemy się “teleportować” wciskając trójkąt, niektóre z tych miejsc zawieszone są wysoko. To tam najlepiej będzie nam regenerować energię i wystarczy, że w takim miejscu zawiśniemy, a trofeum zostanie zaliczone.
Trofeum banalne, wpadnie samo w czasie rozgrywki.
Trofeów walki nie możemy odblokować w trybie treningowym.

Dodaj komentarz

Piąteczka za sprawiedliwość!

Poziom trudności
(Aby ocenić musisz się zalogować)

Po raz pierwszy zagrano w PIĘĆ POTWORÓW SPRAWIEDLIWOŚCI.

Na mapie znajdziemy sporo miejsc oznaczonych jako “Crow’s Nest Diners” (przy outpostach i parkingach), gdzie znaleźć można maszyny do pinbala. Jedno z takich miejsc znajdziemy w outpoście “Longwythe Rest Area” w Leide, niedaleko miejsca gdzie gra się rozpoczyna. Wystarczy wejść w interakcję z maszyną do pinbala i wyjść. To wystarczy, aby zaliczyć trofeum.

Dodaj komentarz